Konflikt zbrojny na Ukrainie zmienił wiele, chyba najwięcej od kilkudziesięciu lat. Nie chodzi jedynie o Polskę, ale wszystkie kraje. Pandemia COVID – 19 również miała wpływ na gospodarkę całego świata. Ich skutki widzimy podczas robienia zakupów, płacenia rachunków, ogrzewania domu czy tankowania auta. Podrożały także mieszkania na sprzedaż Mogilno i w każdym polskim mieście. Jak bardzo? Cz to dobry moment na kupno nieruchomości?

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Mogilnie, Warszawie i innych miastach

Najpierw mieliśmy do czynienia z pandemia, która na chwilę zatrzymała cały świat. Wszyscy czuli się w szczególny sposób zjednoczeni. Kiedy pandemia zaczęła odpuszczać, zaczęliśmy borykać się ze skutkami wojny na Ukrainie, która trwa już od ponad pięciu miesięcy. Teraz napięta sytuacja jest w Tajwanie. Jak to wszystko odbija się na cenach mieszkań? Jeszcze niedawno za metr kwadratowy nowego mieszkania od dewelopera w niedużej wielkości mieście należało zapłacić jakieś 6,5 tysiąca złotych. W przeliczeniu na 50 metrowe mieszkanie jest to 325 tysięcy złotych. W dużych miastach, takich jak Warszawa cena dobijała 400 tysięcy. Jak to jest aktualnie?

Dzisiejsze ceny mieszkań na sprzedaż Mogilno

Ponieważ każdy nagle zaczął szukać oszczędności, mało kto decydował się w ostatnich miesiącach na zakup apartamentu. Dlatego deweloperzy nieco obniżyli ceny. Dziś mieszkania na sprzedaż w Mogilnie czy innym mniejszym mieście wynoszą około 4,5 – 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy, co daje nam 250 tysięcy za średniej wielkości mieszkanie. Zdecydowanie łatwiej przyjąć taką opcją. Banki mają zdecydowanie większe wymagania przy udzielaniu kredytów niż chociażby dwa lata temu, dlatego 100 tysięcy złotych robi bardzo duża różnicę. W Warszawie ceny spadły proporcjonalnie.

mieszkania Mogilno

Czy opłaca się zainwestować w nieruchomość?  

Nieruchomość zawsze będzie w cenie. Wartość pieniądza może drastycznie spaść, ale mieszkania Mogilno czy domy, działki zawsze będą miały swoją wartość – bez względu na walutę czy inflację. Dlatego jeśli masz możliwość zainwestować w jakąś nieruchomość, nie zastanawiaj się zbyt długo i wykorzystaj moment, w którym ceny nieco spadły.