Robienie kursów doszkalających lub nawet całkiem przebranżawiających stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wiele osób inwestuje w kurs spawacza, kurs na wózki widłowe, koparko-ładowarki i tym podobne. W tym artykule powiemy o tym, czy warto zrobić kurs operatora żurawi wieżowych. Czy ten, który obsługuje dźwig Włocławek dużo zarabia? Cz jest popyt na takie osoby? Z czym wiąże się praca operatora dźwigu? Zapraszamy do lektury.

Kurs operatora żurawi wieżowych

Przeważnie nie pracujemy w zdobytym zawodzie. Z czego to wynika? Wiele osób, wybierając szkołę, jeszcze nie wiedziało, co chce robić w przyszłości, co lubi robić i tak dalej. Inni nie znaleźli satysfakcjonującej pracy. Dlatego tak popularne są teraz kursy doszkalające lub pozwalające zdobyć całkiem nowe umiejętności. Jednym z nich jest kurs na dźwig Włocławek. Do wyboru dwie opcje.

  • Kurs IIŻ –dedykowany jest obsłudze żurawi stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych oraz samojezdnych.
  • Kurs IŻ – dotyczy żurawi wieżowych, szybko montujących oraz szynowych.

Czym musi się cechować ktoś, kto chce przystąpić do takiego kursu? Ponieważ osoba na stanowisku operatora dźwigu wystawiona jest na wiele sytuacji stresujących musi być z natury opanowana, dokładna, rzetelna i odpowiedzialnie podchodzić do wykonywanych zadań. W pracy na wysokościach ważna jest silna psychika, samodyscyplina oraz dobra organizacja pracy.

usługi dźwigowe Bydgoszcz

Ile zarabia operator dźwigu?  Z czym wiąże się ta praca?

Operator dźwigu zarabia całkiem nieźle. Średnio pensja na tym stanowisku wynosi W 4 950 PLN brutto. Co drugi operator żurawia wieżowego otrzymuje pensję od 4 060 do 6 410 złotych. Trzeba przyznać, że wiele osób chciałoby mieć takie wynagrodzenie. Osoby z uprawnieniami są także cenionymi pracownikami. Jednak same warunki pracy nie zawsze bywają łatwe. Gdy jest lato, temperatura w kabinie bywa naprawdę wysoka. Zdarza się, że sięga dużo ponad 30 stopni. Choć w życie weszła ustawa zabraniająca pracy w kabinie, gdy temperatura w niej przekroczy  28 stopni, to mało który pracodawca się do tego stosuje. Oprócz tego stanowisko to wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Usługi dźwigowe Bydgoszcz polegają na transportowaniu kilkuset kilogramowych, a nawet kilku tonowych materiałów, wykorzystując przy tym bardzo duże maszyny, dlatego zawsze wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem.