Remont mieszkania to czasochłonne, a przy tym kosztowne i męczące zajęcie. Wykonanie wszystkiego to jedno, a zaplanowanie i zaprojektowanie to drugie. Obie te kwestie są bardzo ważne. Moda na urządzanie pomieszczeń się często zmienia – szczególnie jeśli chodzi o kuchnie Poznań. Zatem jak w tym roku urządzić serce domu?

Serce domu – Musi być przytulnie

To właśnie w kuchni się gotuje. To tu powstają te bardziej i mniej wyszukane – ale zawsze robione z serca – dania. Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Czy to prawda? Zgodzi się z tym wiele osób. Kto nigdy nie siedział przy babci lub mamie, gdy ta pichciła. To właśnie przy gotowaniu porusza się najpoważniejsze tematy. Przy gotowaniu ludzie się śmieją, wygłupiają i cieszą sobą. A gdy w kuchni jest jednocześnie sypialnia… Wtedy nie ma kontrargumentów na to, że jest ona sercem domu. Niestety, ile serca by w niej nie było, z czasem potrzebuje remontu. Jak urządzić to ważne pomieszczenie?

meble kuchenne Poznań

Jak urządzić kuchnie Poznań?

Przede wszystkim przytulnie! Powiedzieliśmy już, że kuchnie Poznań to serca naszych domów – bez względu na to, czy mieszkamy skromnie czy na bogato. Zadbaj o to, by w tym pomieszczeniu każdy czuł się jak w domu. Zadbaj o ciepło. Do tego świetnie nada się drewno – drewniane blaty. Szczególnie przemawia za tym fakt, że w tym roku modny jest orzech. Kolor mebli powinien pasować do charakteru rodziny. Jesteście zwariowani? Po co stawiać na klasyczną biel. Może warto przełamać nudne wnętrze żywymi kolorami? Oczywiście łączenie ze sobą wielu kolorów i materiałów nie będzie wyglądało dobrze. Jednak stonowane drewno, do tego biel, czerń lub ich połączenie i kolorowe dodatki, inny kolor ściany to połączenia zawsze na czasie a przy tym odzwierciedlające styl rodziny.

Meble kuchenne – jakie?

Wybrać meble kuchenne Poznań nigdy nie jest łatwo. Mamy naprawdę wiele możliwości. Zatrzymaj się na chwilę, stań przy aktualnych meblach, lub jeśli dopiero się wprowadzasz, wyobraź sobie, jak stoisz przy kuchence, lodówce, piekarniku i tak dalej. Pomyśl, co chcesz mieć pod ręką, jak powinny otwierać się szafki, jak wysoko mogą się znajdować i tym podobne. Styl mebli w dużej mierze zależy od dodatków, jakie Ci się marzą. Jeśli kochasz makramy, raczej nie będzie pasował wysoki pomysł, marmur i złote zlewy – to styl glamour, nie boho.