Wiele osób w styczniu stoi przed wyborem terminu urlopu. Większość z nas pragnie gdzieś wyjechać w wakacje. Osoby, które postanowiły, że w tym roku pojadą nad morze mają do wyboru wiele niezwykłych miejsc. Najbardziej oblegane miasta, takie jak Sopot czy Gdynia są już oklepane. Lepiej postawić na domki w Mielenku. Mielenko to mała miejscowość, która może wiele zaoferować.

Trochę o Mielenku

Gdzie jest Mielenko i dlaczego warto je odwiedzić? Nazwa dobrze podpowiada, że znajduje się pod Mielnem. Mielenko, choć blisko kurortowego Mielna kusi spokojem. W 2011 roku wioskę zamieszkiwało jedynie 378 osób. Łatwe zejście do plaży przez las i wydmy gwarantuje piękne widoki i bliski kontakt z naturą. Co najważniejsze nie ma tam wielu ludzi, a ceny są bardziej przystępne. Znajdą się tu liczne domki wypoczynkowe Mielenko, kwatery w prywatnych domach. Do Mielna można dojść nawet plażą. Pragniesz spokoju i ciszy? Mielenko jest dla ciebie. Ale w okolicy nie brakuje atrakcji.

Co oferuje okolica?

Podstawową atrakcją jest plaża i morze. Jeśli chodzi o plażę w  Mielenku, można przyznać, że należy do tych czystszych. Widoki są piękne, a otwarte morze zachwyca przez cały rok. Dla spragnionych przygód i wrażeń atrakcyjnym miejscem na pewno okażą się Ogrody Tematyczne Hortulus. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus. W samych Ogrodach Tematycznych znajduje się blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyczne i stylistyce .Zachwycą cię one różnorodnością kształtów, kolorów i zapachów. Inną atrakcją jest park linowy w Mielnie, latarnia w Gąskach. Warto wyskoczyć do Kołobrzegu lub skorzystać z licznych ścieżek rowerowych.

Domki w Mielenku to nie jedyne atrakcyjne miejsce nad Bałtykiem

Mielenko kusi spokojem. Ale takich miejscowości jest więcej. Warto wziąć pod uwagę na przykład Orzechowo. To mała osada niedaleko Ustki. Tu plaża zachwyca klifem wysokim na 25 metrów. Dla spacerowiczów  idealnie sprawdzi się ścieżka dydaktyczna „Orzechowa Wydma”. Ciekawą atrakcją jest także punkt widokowy. Z wysokości 48 metrów widać naprawdę piękną scenerię. Kolejna niewielka a urokliwa nadmorska miejscowość to Trzęsacz. Zapomniane miejsce przez wiele osób, a godne uwagi równie mocno co pobliski Rewal. Nad plażą rozciąga się klif, na którym zobaczyć można ruiny średniowiecznego kościoła. Stanowi to bardzo ładne tło do zdjęć. W centrum jest także Multimedialne Muzeum na Klifie.