Transport, spedycja – większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele od nich zależy. Wystarczy, że do zwykłego marketu typu Lidl nie dotrze jedna ciężarówka z towarem i już brakuje mięsa, warzyw czy owoców. Co ważne, nie tylko brakuje ich w danym sklepie, ale także mogą się zepsuć w ciężarówce. Oznacza to straty dla firmy transportowej lub marketu. Dlatego auta ciężarowe muszą być sprawne. Z pomocą przychodzi mobilny serwis aut ciężarowych Bydgoszcz.  

Jakie usługi wchodzą w zakres mobilnego serwisu?

Zakres usług mobilnego serwisu aut ciężarowych Bydgoszcz jest naprawdę szeroki. Powiedzmy o tych podstawowych, najczęściej potrzebnych usługach:

  • diagnostyka komputerowa – dzięki możliwości zrobienia diagnostyki w każdym miejscu, możliwa jest również naprawa, bez względu na to, gdzie zepsuło się auto ciężarowe.
  • wymiana sprzęgła,
  • wymiana wtrysków,
  • naprawy Adblue,
  • wymiana klocków hamulcowych,
  • wymiana rozruszników.

Każda firma ustala oczywiście własną ofertę, dlatego może być mniej lub bardziej rozbudowana. Ogromną zaletą mobilnego serwisu jest to, że bez względu na miejsce usterki, kierowca, może liczyć na szybką i fachową pomoc. O co ciekawe, często takie serwisy nie ograniczają się jedynie do granic naszego kraju. Wiele z nich oferuje pomoc na terenie całej Europy.

mobilny serwis aut ciężarowych Gniezno

Mobilny serwis aut ciężarowych Bydgoszcz, na który warto się zdecydować

Branża transportowa cały czas się rozwija, dlatego firm, które zajmują się naprawą aut ciężarowych jest na rynku coraz więcej. Przed wyborem warto się zastanowić, czego oczekujemy i jakie są nasze wymagania. Poniżej kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę:

  • doświadczenie – im dłuższe doświadczenie posiada firma, tym lepiej.
  • kontakt – jeśli ciężko dodzwonić się do jakiegoś serwisu, od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka. Istnieje duża szansa, że przy dalszych etapach współpracy również kontakt będzie trudny, a to przełoży się na stracony czas i być może pieniądze;
  • opinie – pozytywne opinie w Internecie lub wśród znajomych to najlepszy trop.

Kiedy taki mobilny serwis okazuje się niezbędny?

Wyobraź sobie, że kierujesz autem ciężarowym. Być może dostarczasz do dużego marketu owoce, warzywa lub mięso i mrożonki. Na dworze upał, a twoje auto ciężarowe odmawia posłuszeństwa. Brak mocy, nie odpala. Do najbliższej stacji diagnostycznej dla aut ciężarowych ponad 100 kilometrów. W takiej sytuacji mobilny serwis aut ciężarowych Gniezno okazuje się być bezcenny.