Wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki wielu Ukraińców. Ponieważ mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat nie mogą opuszczać granic państwa chodzi głównie o kobiety i dzieci. Wiele z tych przerażonych kobiet szuka pracy. Czy warto je zatrudnić? I jak zatrudnić Ukraińca? O tym w poniższym artykule.

Jak zatrudnić Ukraińca? Czy warto?

Niestety jesteśmy narodem, który lubi mieć uprzedzenia. Dotyczą one także osób z innych państw. O Ukraińcach mówi się często, że są leniwi. Czy to prawda? Na pewno wśród tysięcy pracujących w Polsce Ukraińców znajdą się też tacy, którzy pracują powoli. Ale ilu jest takich Polaków? Nie ma co przesadzać. Większość przedsiębiorców, którzy zatrudnili osoby z Ukrainy jest zadowolonych. Jak zatrudnić Ukraińca? Są dwie podstawowe kwestie:

  • Przede wszystkim cudzoziemca musi przebywać w Polsce legalnie. – W tym wypadku potrzebny jest status uchodźcy.
  • Oferowana przez Ciebie praca pod każdym względem powinna być legalna.

Do Polski przybyły już ponad 2 miliony osób z Ukrainy. Ból emocjonalny jaki odczuwają jest nie do opisania. Nikt z nas nie powinien wzbogacać się ich kosztem. Jeśli chcesz zatrudnić Ukraińca, zrób to zgodnie z prawem. Wiąże się to co prawda z różnymi dokumentami i spawami urzędowymi, ale jeśli czujesz się w nich „zielony”, możesz skorzystać z pomocy agencji pracy.

oferty pracy Poznań

Oferty pracy Poznań – Agencja pracy służy pomocą

Wiele osób nie wie, jak zatrudnić cudzoziemca, a nawet gdy się dowie, to rezygnuje w obawie, że nie da rady z całą papirologią. Jednak w takiej sytuacji warto zwrócić się do fachowców z agencji pracy Gorzów, którzy we wszystkim pomogą. Nie tylko podadzą praktyczne wskazówki, ale także poprowadzą Cię przez cały proces zatrudnienia, a nawet sami zajmą się sprawami urzędowymi. A może nie tyle chcesz zatrudnić, co szukasz pracy dla Ukraińca? Agencja pracy posiada oferty pracy Nowa Sól, oferty pracy Poznań i z wielu innych miejscowości.  Nie musisz się obawiać zatrudnienia osoby z Ukrainy. Szczególnie teraz, ponieważ cechować się będą szczególną wdzięcznością. Pracownicy, którzy są wdzięczni, że otrzymali pracę, to najlepsi pracownicy. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i ciesz się nowymi osobami w swojej firmie.