Masz na głowie organizację ślubu i wesela? Stoisz przed wyborem Sali? Tak naprawdę odpowiednia sala na wesele Mogilno to już większa cześć sukcesu. W tym artykule powiemy, na co warto zwracać uwagę przy oględzinach i co należy uwzględnić, jeśli chodzi o salę weselną. Zapraszamy do lektury – szczególnie przyszłe pary młode.  

Po pierwsze, ilość gości   

Zakładając, że data jest już ustalona, a także miejsce ślubu, najważniejszą informacją przy wyborze Sali jest ilość gości.  Bez tej informacji nie pójdziesz dalej. Zdarza się, że para jest podzielona pod tym względem. Najczęściej to kobiety chcą mieć więcej gości niż mężczyźni. Od tej decyzji zależy cała reszta – wielkość sali weselnej, budżet na jej wystrojenie, na menu, zaproszenia i tak dalej. Bardzo ważne jest również uwzględnienie odległości, jakie mają do pokonania goście. Ilu z nich będzie potrzebowało noclegu a ilu wróci do domu na noc (a raczej nad ranem, jeśli impreza będzie udana)?

sala weselna Mogilno

 Przelicz koszty

Wiedząc, ile osób będzie na weselu, a także kto potrzebuje noclegu (oczywiście z tym noclegiem wiele zależy od zwyczaju w danym regionie. Są miejsca, gdzie to para młoda płaci za noclegi i są takie, gdzie goście sami organizują sobie transport i nocleg. Niemniej jednak warto się zorientować czy w pobliżu Sali są noclegi) przeliczcie ile osób na osobę możecie wydać. Różne sale różnie się cenią. Zwykle ceny wahają się od 190 do 260 złotych od osoby – ale to w salach weselnych średniej klasy. Sala na wesele Mogilno z wyższej półki, wraz z menu na osobę może kosztować nawet 400 złotych. A czym powinna się odznaczać sala weselna Mogilno przynajmniej średniej klasy – standardowej?

Sala weselna Mogilno ma wpływ na jakość zdjęć

Ponieważ to jedyna taka impreza w twoim życiu, na której najprawdopodobniej będzie fotograf i kamerzysta, zadbaj, by sala była w miarę wyremontowana. Nie chcesz przecież plam na ścianach na zdjęciach. Istotne jest także oświetlenie. Czy światło do imprezy jest dość naturalne czy raczej kolorowe, rażące, które będzie utrudniać pracę fotografom? Kolejna kwestia to otoczenie. Czy jest jakiś ogród, na którym goście mogą odpocząć, porobić zdjęcia, schłodzić się? Poczytaj opinie na temat danej Sali weselnej. Ważne jest również to, w jakim stylu planujesz wesele. Niektóre sale zrobione są typowo pod glamour, inne są neutralne, a właściciele nie mają nic przeciwko, by zdobić je po swojemu.