W czasach galopujących cen materiałów budowlanych i znacznie rosnącej inflacji, budowa domu, garażu, czy jakiegokolwiek budynku staje się sporym wyzwaniem. Dodatkowo inwestycję utrudnia brak materiałów i długi okres oczekiwania. Czy warto kupić stal do budowy domu na zapas? Jak dokonać najlepszego zakupu stali w Wielkopolsce?

Ile stali potrzeba do zbudowania domu?

Stal zbrojeniowa jest jednym z podstawowych elementów na każdej budowie. Aby zbudować przeciętny budynek jednorodzinny, potrzeba od 1 do ponad 5 ton stali – używa się jej głównie do tworzenia zbrojeń. Dokładna ilość zależy od szczegółów projektu, jeśli dom ma poddasze, sam strop pod nie to ilość rzędu 500 kilogramów – 4 tony przy projekcie stu metrów kwadratowych stropu. W budynku piętrowym ilość potrzebnej stali wzrasta dwukrotnie. Patrząc na ogólne ceny materiałów budowlanych, stal stanowi więc istotną część budżetu przeznaczonego na budowę domu. 

Gdzie kupić dobrej jakości stal budowlaną?

Szukając stali zbrojeniowej w Wielkopolsce pierwsze kroki postawić warto w dobrej hurtowni stali w Poznaniu. Hurtownie, które cechuje najwyższy poziom obsługi klienta, zaoferują odpowiednio pocięte pręty, a nawet wykonają gotowe szkielety zbrojeniowe do wieńca według wybranego przez klienta projektu. Hurtownia stali w Poznaniu zajmie się również transportem tego typu stali, co jest bardzo ważne, ponieważ elementy te są znacznej długości, co nie ułatwia kwestii dowiezienia materiału na budowę. Hurtownia stali w Poznaniu dysponuje odpowiednimi samochodami ciężarowymi i naczepami, więc klient nie musi martwić się dodatkowo o przewiezienie zakupionej stali. 

hurtownia stali

Poznań – hurtownia stali z bogatą ofertą

Jak wybrać odpowiednią hurtownię stali, gdy konkurencja jest tak bogata? Warto kierować się kilkoma wyznacznikami. Przede wszystkim sprawdzić należy jakość oferowanej w poznańskiej hurtowni stali. Warto zwrócić też uwagę na bogatą ofertę danej hurtowni – jeśli oferuje wiele elementów, a do tego umożliwia przygotowanie stali na wymiar, warto zastanowić się nad zakupem u tego sprzedawcy. Każdy człowiek w obecnych czasach zwraca uwagę na finanse, warto sprawdzić, czy sprzedawca zaoferuje konkurencyjną ofertę cenową. Istotną kwestią jest też czas zrealizowania oferty – czas oczekiwania na stal znacznie się wydłuża, dlatego aspekt ten nabiera większego znaczenia. Należy pamiętać, by sprawdzić, czy dana hurtownia stali w Poznaniu oferuje transport stali do klienta.