Dotarły do ciebie słuchy, że w dostępne są nowe mieszkania Mogilno i zastanawiasz się, gdzie powstało całe osiedle? A może ciekawią Cię aktualne ceny mieszkań? W tym artykule poruszymy te zagadnienia. Powiemy także dlaczego warto zamieszkać w Mogilnie.

Nowe mieszkania Mogilno – Gdzie dokładnie?

Wiele słyszy się o najnowszych inwestycjach deweloperów w okolicach Mogilna, Barcina, Janikowa, a także większych miast. Ludzie coraz chętniej kupują własne mieszkania, a nawet domy. W Mogilnie jedna z takich inwestycji powstała na Ulicy Grobla. Nowe osiedle, a co za tym idzie nowe mieszkania Mogilno położone są w świetnej lokalizacji. Do centrum dojedzie się w zaledwie 5 minut. Oprócz tego w pobliżu znajduje się hala widowiskowo sportowa z kręgielnią, siłownią, salą zabaw, kryte lodowisko, plac zabaw, boisko orlik oraz stadion piłkarski. Co więcej niedaleko są sklepy, supermarkety i tym podobne. Nowe osiedle Mogilno otoczone jest terenami zielonymi. Marzysz o mieszkaniu niedaleko jeziora? Z tego osiedla jest tylko kilka kilometrów do plaży z kąpieliskiem letnim. Jednak to nie jedyna nowopowstała inwestycja. Kolejne osiedle wygodnych mieszkań powstało przy ulicy Niezłomnych. A co powiedzieć o aktualnych cenach mieszkań? I czy warto zainwestować w Mogilnie?

mieszkania Mogilno

Ile średnio kosztują mieszkania Mogilno?

Z powodu pandemii, a teraz także wojny, ceny mocno podskoczyły w górę. Na szczęście aktualnie możemy zauważyć spadek w porównaniu chociażby z marcem tego roku. Ile dziś zapłacimy za metr kwadratowy nowego mieszkania? Około 3,350 złotych. Nie są to ceny wygórowane w porównaniu z innymi miejscowościami. I tym sposobem przechodzimy do pytania, czy warto inwestować w Mogilnie. Pierwszą korzyścią są właśnie ceny. Co ciekawe, nie tylko nieruchomości są tutaj tańsze. Wiele osób zauważa, że ceny w sklepach są nieco niższe. Dotyczy to zarówno niektórych supermarketów, jak również lokalnych, mniejszych sklepów. Atutem Mogilna jest lokalizacja i dworzec PKP. Trzeba przyznać, że miasto ciągle się rozwija.