Mimo tak dobrze rozwiniętej branży kosmetycznej, otwiera się coraz to więcej salonów. Wraz z ich otwieraniem, wzrasta popyt na usługi kosmetyczne. Mimo to wiele salonów może narzekać na brak klientów. Dlaczego? Być może chodzi o złe wyposażenie, które jest podstawą. Nauczymy Cię, jak zrobić to perfekcyjnie!

Zadbaj o wygodny fotel kosmetyczny

To tak naprawdę na nim klientki będą spędzać dużo czasu. Niezależnie od tego czy wykonujesz zabiegi pielęgnacyjne czy zajmujesz się malowaniem paznokci, miejsce dla klientów musi być bardzo wygodne i wykonane z dobrego materiału. Ważne, aby materiał był łatwy w utrzymaniu czystości (szczególnie, jeśli chodzi o fotele w jasnych kolorach) oraz odporny na środki do dezynfekcji.

Przechowywanie potrzebnych produktów i urządzeń

Miejsce na wszystkie potrzebne produkty do zabiegów jest także bardzo ważne. Musisz pamiętać o tym, aby miejsce było czyste i schludne, ale także musi być do niego łatwy i szybki dostęp. Najlepiej jest ustawić mebel blisko fotela lub stolika kosmetycznego, aby wszystko było pod ręką.  

Bloczek polerski do paznokci

Dobre światło, to dobre zabiegi

Na światło zwraca uwagę dużo klientek. W salonie kosmetycznym powinno być go bardzo dużo, a także najlepiej, jeśli będzie o chłodnej barwie. Wtedy zarówno Ty, jak i klienta widzicie wszystko dokładnie. Warto zwrócić uwagę na moc lampy oraz na szkło, możemy wybrać również lampę z dwoma szkłami powiększającymi.

Potrzebne artykuły jednorazowe

Nie tylko meble są istotnym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego. Ważne, żeby zaopatrzyć się w produkty jednorazowe takie jak: rękawiczki, podkłady, pilniki do paznokci, paski, szpatułki, patyczki do manicure i pedicure, bloki polerskie do paznokci, waciki bezpyłowe. Warto zaopatrzyć się w większe ilości tych produktów oraz mieć do nich stały dostęp, co zapewni nam stały, zaufany dostawca, który przy regularnych zakupach zaproponować nam może uzyskanie stałego rabatu czy miano gabinetu partnerskiego.