Z powodu tak licznych praw dotyczących ochrony środowiska, można się nieźle wkopać w błocie trudnych inwestycji. Dlaczego? Niektórzy decydują się na inwestycje, które mogą oddziaływać na środowisko i nie wiedzą, że aby zdobyć pozwolenia na budowę, konieczne będzie uzyskanie wielu dokumentów. A zdarza się, ze miasto, starostwo czy inna instytucja nie wydaje pozwolenia. Wtedy firmy oferujące doradztwo środowiskowe Poznań mogą się bardzo przydać.

Doradztwo środowiskowe Poznań w ofercie – Czyli co dokładnie? 

Przedsięwzięcia mogące zawsze oraz potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko wymagają specjalnych pozwoleń na realizację. Poza tym, należy sporządzić odpowiedni raport oddziaływania na środowisko Poznań. Ponieważ mało który przedsiębiorca potrafi dokonać oceny wpływu inwestycji na środowisko, musi skorzystać z pomocy fachowców. Firmy oferujące doradztwo środowiskowe Poznań nie tylko doradzają, proponują rozwiązania, ale też przejmują zadania związane z uzyskaniem zgód – mogą udać się za nas do odpowiednich urzędów i tak dalej.  Ponieważ sprawy urzędowe zwykle trwają dłużej niż byśmy chcieli, dobrze jest wynająć firmę, która będzie mogła skupić się wyłącznie na tym. Przedsiębiorca najczęściej ma na głowie masę innych spraw, a bieganie po urzędach stanowi nie lada wyzwanie. Zobaczmy, jakie przedsięwzięcia wymagają chociażby decyzji środowiskowej.

raport oddziaływania na środowisko

Kiedy specjalne zgody są niezbędne?

Jakie instalacje wchodzą w skład tych, które znaczącą lub potencjalnie wpływają na środowisko?

  • Do wytwarzania energii i paliw
  • Produkcji i obróbki metali
  • Do produkcji papieru, płyt wiórowych, pilśniowych, czy OSB
  • W przemyśle mineralnym
  • W przemyśle chemicznym sztucznych, barwników
  • Do chowu lub hodowli drobiu oraz świń.
  • W gospodarce odpadami
  • W ubojniach zwierząt, mleczarniach, rzeźniach.

Urzędy poważnie podchodzą do kwestii wszelkich pozwoleń. Może nie tyle w trosce o środowisko, co w celu pobrania kar za niedopełnienie obowiązków. Tak, czy inaczej, warto skorzystać z pomocy odpowiednich firm, które pomogą Ci zorganizować wszelkie potrzebne dokumenty.